0212 243 77 37

Hakkımızda

1967

Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nde gözden ırak bir dükkandan kahve kokusu yayılmaya başlar. Binlerce yıldır insanoğlunun bildiği kahvenin kokusundan farklı bir şeyler vardır bu kahvede. Büyülü kentin sokaklarından gelen bin bir çeşni ile şenlenen, ufacık bir fincanda kahvenin olanca gücünü taşıyan bir kahve çıkar ortaya.

Yan dükkan, caddenin karşısı derken; sabahçısı akşamcısı ayrı keşfeder bu büyüyü. Dükkanı saran nefis koku dilden dile anlatılır, diyardan diyara ulaşır. Denir ki, “Burada pişen kahve öyle bir efsunlu kahve ki, öyle yoğun bir köpüğü var ki, üzerinde Mandabatmaz!”

İstiklal Caddesi otomobillerden kurtulur. Tramvayını kaybeder, geri kazanır. Sinemalar, pastaneler yıkılır ama Mandabatmaz hep yerindedir, her sabah aynı saatten her akşam aynı saate dek yüzlerce fincan kahve servis edilir küçücük ocaktan dışarıdaki üç-beş masaya. Dünyanın en iyi Türk kahvesi unvanını, hiç konuşulmadan çoktan kazanmıştır.

2015

Mandabatmaz, büyüsünü koruyan ender mekanlardan biri olarak İstiklal’i İstiklal yapan yerlerin başında, her gün dünyanın her yerinden yüzlerce kahve tiryakisine yeryüzünün en güzel Türk kahvesini servis etmeye devam eder. Sırrına vakıf olan yoktur henüz, ocağın başında yıllardır ufacık cezvelerle kahveye sihir katan ustasından başka...

Neden Mandabatmaz?

 

Kahve… Yüzlerce yıldır daima değerli, yetiştirilmesinden öğütülmesine, pişirilmesinden sunumuna binlerce farklı türün ortak noktası tek: Keyif. Mandabatmaz’ın kahvesi ise en özel çekirdeklerin, bilinenden farklı yöntemlerle kavrulup çekilmesiyle üretiliyor ve dünyada yalnızca Mandabatmaz tarafından kullanılıyor.

Mandabatmaz, 1967’den bugüne kahve yapıyor. Hep kahve yapıyor ve misafirlerine göre en iyi Türk kahvesini yapıyor. Dünyanın 35 farklı ülkesinden gurme programlarına konu olan, TripAdvisor tarafından Mükemmellik Sertifikası’yla ödüllendirilerek dünyaya tanıtılan Mandabatmaz; Beyoğlu’nun efsunlu dünyasına egzotik kahve kokusuyla her an katkıda bulunuyor.

Mandabatmaz’ın kahvesinin sırrı tek bir noktada saklı değil. Çekirdeğin tazeliğinden pişirme suyunun sıcaklığına, ateşin şiddetinden sunum süresine dek tepeden tırnağa özel bir kahve türünden söz ediyoruz.

Ürün ve Hizmetler

Beyoğlu’nda henüz sokakta masa-sandalye kültürü yokken kapının önüne yerleştirdiği birkaç tabure ve küçük masayla hizmette çığır açmış olan Mandabatmaz, geçirdiği neredeyse yarım asırlık yolculuğun sonunda hâlâ ilk günkü usulle sunum yapıyor.

Beyoğlu’nun adeta nefes alan sokaklarından birine gizlenmiş bu ufacık dükkanda, çok uzak diyarlardan başlayan büyülü yolculuğunu fincanınızda noktalayan enfes kahve çekirdekleriyle tanışmak için geç kalmadınız!

SSL Visa Mastercard Troy Amex

© 2019 Mandabatmaz Türk Kahvesi Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.